• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Zemědělský den v Polici

28. červen


Zemědělské družstvo Police na Třebíčsku zve 28. 6. 2014 do svého areálu v Polici na Zemědělský den. Zahájení v 9:00 hodin.

Těšit se můžete na ochutnávky farmářských specialit z produkce ZD Police a vín Znovínu Znojmo a Vinařství rodu Saletů z Višňové na Znojemsku. Návštěvníci zde mohou ochutnat také vítězné výrobky ze soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina. K vidění bude vystavená zemědělská technika, zvířataa ukázka  hledání omamných látek (drog) uschovanév zemědělské technice cvičenými psy. Nejmladší hasiči z Police předvedou hašení skutečného požáru v areálu družstva.  

Zemědělský den je zaměřený na prezentaci opomíjeného zemědělského sektoru veřejností.  Za úkol mápředstavit a oslovit hlavně žáky a studenty a zvýšit jejich zájem o učební a studijní obory zaměřené na zemědělské podnikání.  Přijďte se přesvědčit, že zemědělství už dávno není jen o vidlích a velké dřině. Nelehkou, ale velice zajímavou práci pomáhají zemědělcům zvládnout výkonné stroje a nové technologie.

Zváni jsou všichni, hlavně děti a mládež. Pro děti jsou připravené soutěže o ceny. Každé dítě do 15 let, které přinese vlastnoručně namalovaný obrázek na téma, „ Jak vidím zemědělství já”, dostane malý dárek. Obrázky budou vyhodnocené a úspěšní malíři dostanou ceny od pořadatelů a sponzorů Zemědělského dne v Polici.  Celá třída dostane od ZD Police v nadcházejícím školním roce příspěvek na výlet v hodnotě 2000 korun. Děti budou rozděleny do tří kategorií. Mateřská škola, první stupeň základní školy a druhý stupeň základní školy.

Nebude chybět ani poznávací stánek s naučnou stezkou v rámci projektu Zemědělství žije! Tentokrát si můžete zkusit také podojit umělé vemeno.

Akce se koná v rámci XI. rodáckého sjezdu jako doprovodný dopolední program. Odpoledne na něj naváže průvod obcí, řada vystoupení a uzavře jej půlnoční ohňostroj.

Záštitu nad Zemědělským dnem převzal hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, který také přislíbil účast.