• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Země živitelka

23. - 28. srpen


Zemědělský svaz ČR v rámci projektu Zemědělství žije! i pro letošní rok připravuje naučný program o zemědělství pro veletrh Země živitelka. Těšit se můžete hned na několik zajímavých soutěží. Jako součást naučné stezky Výzkumného ústavu živočišné výroby v.v.i., která obohatí výstavu hospodářských zvířat v pavilonu D, se připojíme i my, tentokrát k osvětě chovu hospodářských zvířat. Na naučném stánku se tak návštěvníci dozví o tom, jaká chováme hospodářská zvířata a plemena, jak vypadají moderní stáje, čím se krmí a další zajímavé informace kolem produkce mléka.

Navíc na naučném stánku Zemědělství žije! budou nachystané i další poznávací soutěže - stroje, značky traktorů, ale i sušené zemědělské plodiny a semena. Poznávání po hmatu a po čichu bude zpestřením. 

Ani letos nebude chybět ani ukázka dojení a možnost vyzkoušet si ruční práci. O tom, jak to ve skutečnosti v zemědělství chodí se návštěvníci dozví za naučných filmů, které budeme v expozici vysílat. A pro ty nejmenší připravíme na hraní semínkoviště se zemědělskými modely.

Přijďte si zasoutěžit a dozvědět se něco nového. Navíc si každý dětský návštěvník odnese malý dáreček.