• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Mistrovství ČR v orbě Mašovice u Znojma

20. září


Mistrovská orba je v dnešní době pojem. Již nejde jenom o zábavu několika nadšenců, kteří s vlastními traktory a upravenými pluhy zkouší jakousi soutěžní orbu.

Česká republika se od roku 1961 pravidelně věnuje této soutěžní disciplíně dle pravidel WPO (světové společnosti pro orbu). Již 41. ročník organizuje v České republice Společnost pro orbu ČR a tato soutěž se stává hrdým  národním pojmem. Pravidelně jsou vysílány reprezentační týmy jak na mistrovství světa, tak Evropy. Postupový klíč je v obou soutěžních disciplínách stejný. Ten, který dosáhne v orbě dvouradličným pluhem a dvouradličným pluhem otočným na 1. místo při republikovém mistrovství, je vyslán jako reprezentant České republiky na mistrovství světa. Ti co se umístí na místě druhém, hají naše barvy na mistrovství Evropy.

41. ročník se nezadržitelně blíží. Hostit mistrovství republiky v orbě  bude dne 20.září 2014 malebná vesnice Mašovice nedaleko Znojma. Pohostinnost Jihomoravského kraje, krásná příroda a  nezapomenutelné vinohrady ve spojení se soutěžní orbou, dávají záruku nevšedního zážitku nejen pro zemědělskou veřejnost, ale i pro všechny návštěvníky, kteří si najdou čas a dne 20. 9. 2014 do Mašovic přijedou. Jak sem v úvodu zmínil, soutěžní orba na Mistrovství republiky má vzestupnou tendenci. I proto se hostitelé z Mašovic a Společnost pro orbu ČR rozhodli rozšířit soutěžní orbu o víceradličné pluhy, které mnozí z vás pamatují z dřívější doby.

A pro děti i ostatní budou připraveny soutěže se Zemědělským svazem a poznávací soutěží s naučnou stezkou Zemědělství žije!

Přijeďte, bude to stát za to.

Přílohy
a3.pdf