• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Dožínky Pelhřimov

6. září


Pelhřimovské dožínky slaví. Devátý ročník agrárního a potravinářského dne přivítá návštěvníky na Masarykově náměstí v Pelhřimově v sobotu 6. září od 13 hodin. A těšit se jistě máte na co.

Slavnosti odstartují příjezdem kočárů s koňmi, předáním dožínkového věnce městu a svěcením vlajky města Pelhřimov.

Následovně začne bohatý doprovodný a kulturní program. Náměstí ožije propojením zemědělství a potravinářství. Představí se zde totiž např. tradiční brambory z Vysočiny aneb neobyčejné obyčejné brambory, jak je neznáme, či se budete moci dozvědět vše o maku, ale i o pivu Poutník. Na pořadu dne je také program Ze stodol našich dědů a spíží našich babiček, ale také soutěž o nejlepší zavařené okurky či Jak jsem potkal ryby. Zájem bude bezesporu i o výstavu současné a historické zemědělské techniky. Také koně s povozy budou k dispozici nejen dětem. Své místo budou mít i pelhřimovští zahrádkáři.

Samozřejmostí na takovéto akci jsou i ochutnávky regionálních potravin. O lesní pedagogiku se postará Městská správa lesů Pelhřimov, o zemědělskou osvětu zase Zemědělský svaz ČR a ú.o. Pelhřimov a projekt Zemědělství žije!

Nebudou chybět ani ukázky dovedností studentů SPŠ a SOU Pelhřimov a soutěže pod vedením DDM Pelhřimov.

Na pódiu se vystřídá Vysočinka, cimbálová muzika Stupava Dolní Bojanovice, Taneční klub Pelhřimov, mažoretky z Pacova, Jihočeští trubači, Soubor lidových písní a tanců Trnávka.

Přílohy
9dozinky8.JPG