• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

DOD ZOD Zálší

13. - 14. září


Navštivte zemědělsko obchodní družstvo Zálší - v sobotu 14. září zpřístupní svá střediska v Tisové a Českých Heřmanicích.

Již v pátek proběhne v areálu družstva vzdělávací akce v rámci projektu „Zemědělství žije!“ pro pozvané školní třídy z okolí. Sobota pak bude zasvěcena široké veřejnosti. Stěžejním bodem programu jsou komentované prohlídky provozu družstva – zaměstnanci zajistí prohlídku nově otevřené bioplynové stanice, vystaveny budou moderní stroje, které budou dětem i dospělým zpřístupněny.  Na mléčné farmě v Českých Heřmanicích se návštěvníci podívají do kravína, na telátka a do dojírny. Zasvěcený komentář zootechniků jistě odhalí mnoho zajímavostí z dnešního chovu skotu.

Doprovodný program bude obsahovat naučný stánek o zemědělství, kde si mohou zájemci osvěžit své zemědělské znalosti a dovednosti v podobě poznávaček polních plodin a zemědělských kvízů, svojí zručnost si budou moci vyzkoušet při dojení z umělého vemene nebo na šlapacím traktůrku. Celým areálem povede zemědělská naučná stezka, za jejíž absolvování obdrží soutěžící malou pozornost. Krásu dravců předvedou sokolníci, vystavena budou také drobná a malá hospodářská zvířata.

Centrem veškerého dění bude areál hřiště TJ Sokol Tisová v obci, kde k tanci i poslechu zahraje živá kapela, ke koupi a ochutnání bude mnoho regionálních potravin a samozřejmě bude k dispozici také bohaté občerstvení.

Převoz mezi jednotlivými středisky zajistí kyvadlová autobusová doprava. Přijeďte se podívat do Tisové a odnesete si netradiční zážitky a mnoho nových poznatků ze života zemědělského podniku.

Kontaktní informace naleznete na webových stránkách www.zalsi.cz.