• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

DOD Selgen aneb Dětský polní den

15. - 16. červen


 

V Úhřeticích na Chrudimsku se v sobotu 16. června od 8 do 16 hodin otevřou brány do areálu šlechtitelské stanice společnosti Selgen, a.s. Uskuteční se zde totiž první polní den, který je určen převážně dětem. Pro ně zde bude totiž připraven naučně zábavný program v podobě pestré naučné stezky, která vás zavede napříč jednotlivými zemědělskými obory. Zemědělský svaz ČR přiblíží zemědělství s odkazem na produkci potravin, či odstraní některé mýty o zemědělství. Střední škola zemědělská a vyšší odborná Chrudim umožní zájemcům vyzkoušet si dojení na trenažeru. Za naučnou stezku získají děti drobné dárečky.

 

Nebudou chybět ani ukázky zemědělské techniky, zejména té šlechtitelské, ale i políček s plodinami a živá zvířata. Bude se také křtít telátko, jehož jméno si vyberou sami návštěvníci. Také nová odrůda pšenice dostane jméno v losování z obdržených návrhů. Děti si také odnesou zasetý hrášek v kelímku.

 

Společnost Cerea přiveze šlapací traktůrky, a tak děti budou moci poměřit své síly v závodech. Připraven bude také slalom s kolečkem či stezka bosou nohou přírodninami, semínkoviště a skákací hrad. V případě pěkného počasí čeká na zájemce také osvěžení v podobě vodní mlhy. Další občerstvení bude zajištěno.