• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

DOD Meclovská zemědělská, a.s.

27. - 28. září


Meclovská zemědělská a.s. z Domažlicka otevře své dveře veřejnosti v pátek 27. a v sobotu 28. září!  Po oba dva dny bude program nabitý a na své si přijdou nejen dospělí, ale hlavně rodiny s dětmi.

Páteční dopoledne bude zaměřeno na pozvané školní třídy z okolních obcí, odpoledne a sobota pro děti a širokou veřejnost. Pro návštěvníky čeká komentovaná prohlídka stájí chovu skotu včetně malých telátek a dojírny, seznámí se také s drobnými hospodářskými zvířaty. K prohlídce pozve také hospodářský dvůr v Horšově, kde bude k vidění mnoho hospodářských zvířat a zajímavostí ze života SOŠ a SOU Horšovský Týn. Cestou do Horšova se mohou návštěvníci zastavit v oboře Meclov, kde bude možno pozorovat daňky, muflony a jeleny.

Hlavní program nabídne sídlo společnosti v Meclově. Zaměstnanci zajistí komentovanou prohlídku bioplynové stanice, vystaveny budou moderní i historické traktory i další zemědělské stroje, které budou dětem i dospělým zpřístupněny a bude tak možno vystoupat do kabiny např. sklízecí mlátičky nebo řezačky. Zprovozněna bude také historická mlátička z 30. let, která vhodně doplní výstavu dnešní nejmodernější techniky.

Doprovodný program bude obsahovat naučný a osvětový stánek o zemědělství, kde si mohou zájemci osvěžit své zemědělské znalosti a dovednosti v podobě poznávaček polních plodin, zemědělských kvízů, naučné stezky a svojí zručnost si budou moci vyzkoušet při dojení z umělé krávy „Strakaté lady“.

Sobotní program nabídne mnoho zábavy pro všechny. Spolek přátel létání zajistí přelet ultralighty a pro děti modelářský kroužek. Pro odvážné stojí za zmínku lety vrtulníkem a závodní auta WRC.  K tanci i poslechu zahraje country kapela Holokrci a o zábavu se postarají František Sysel a Milan Pitkin. Sobotu doplní také farmářské trhy plné vynikajících regionálních potravin (mléčné a masné výrobky, ovoce a zelenina) a bohatá tombola. V sobotu v 11 hodin je připraveno vystoupení malých hasičů z domažlické mateřské školy v Zahradní ulici – 12 dětí pod společným názvem „Soptíci“ předvedou své hasičské dovednosti.

Český svaz chovatelů v Meclově zorganizuje v rámci této akce svojí tradiční Okresní chovatelskou výstavu, která nabídne k ukázce 15 plemen holubů, 12 plemen drůbeže a 21 plemen králíků, v celkovém počtu 350 kusů zvířat. Okresní chovatelská výstava se koná každoročně s cílem představit členské chovy a jejich vynikající výsledky.

Přijeďte se podívat do Meclova a odnesete si netradiční zážitky a mnoho nových poznatků ze života zemědělského podniku. Kontaktní informace naleznete na webových stránkách www.meclovska.cz

Mediální partner Dne otevřených dveří v Meclově

Mediální partner Dne otevřených dveří v Meclově

 

Přílohy
plakat-meclov.pdf