• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Den otevřených dveří ZD Mostek

11. duben


V pátek 11. dubna 2014 otevře své brány pro veřejnost Zemědělské družstvo Mostek nedaleko Chocně. Den otevřených dveří je skvělou příležitostí podívat se, jak funguje a vypadá dnešní zemědělský podnik a v čem spočívá současná práce v zemědělství. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, samozřejmostí je občerstvení.

Podnik bude otevřen od 9 do 18 hodin a připraven bude pestrý program - návštěvníci zde poznají, co obnáší obyčejný pracovní den zemědělce, jakou péči vyžadují hospodářská zvířata, budou si moci prohlédnout prostory a vybavení celého areálu. Doprovodný program bude doplněn o poznávání zemědělských plodin a naučnou stezku, návštěvníkům bude také umožněno nahlédnout do kabin nejmodernější zemědělské techniky a dozvědět se mnoho zajímavého o současných zemědělských strojích, které budou v areálu vystaveny. Areálem budou provádět zaměstnanci s mnohaletou praxí, kteří se s návštěvníky podělí o zajímavosti ze své práce a zodpoví zvídavé dotazy malých i velkých návštěvníků. Do organizace akce budou také zapojeni studenti Střední zemědělské školy Lanškroun a Střední školy zemědělské a ekologické Kostelec nad Orlicí, kteří se budou moci pochlubit svými nabitými vědomosti. Návštěvníci se mohou těšit na živá hospodářská zvířata a nejen ta velká, ale také na malá telátka, králíky, ovce nebo slepice.

Na akci jsou zvány děti z okolních základních a mateřských škol, dále zaměstnanci a členové družstva a v odpoledních hodinách bude podnik otevřen také pro širokou veřejnost.  

Přijměte pozvání do Mostku a poznejte, jak vypadá dnešní zemědělství!

Přílohy
plakat-mostek.pdf