• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Den otevřených dveří v AGRO Jesenice

8. červen


Akciová společnost AGRO Jesenice se sídlem v Hodkovicích u Prahy je dalším členským podnikem Zemědělského svazu, který otevře své brány veřejnosti. Již druhý ročník farmářského dne se bude konat v sobotu 8. června 2013 od 9 hodin do 15 hodin.


Pro návštěvníky se připravuje celodenní bohatý program sahající i přes hranice podniku. Každou půlhodinu budou organizovány komentované prohlídky stájí chovu skotu včetně dojírny a novinkou bude též exkurze do bioplynové stanice v Hodkovicích. Nevšední zážitek jistě přinese návštěva velké mrazírny zeleniny ve Vestci, kam budou návštěvníci převáženi podnikovými autobusy.
Přímo v areálu společnosti bude připraven doprovodný program obsahující soutěže a zajímavosti pro děti i dospělé - výstava drobného zvířectva, prohlídka moderní i historické zemědělské mechanizace, poznávání semen polních plodin, soutěžní naučná stezka, možnost vyzkoušení si ručního dojení na umělém vemeni a mnoho dalšího. Příznivci čerstvých potravin si budou moci ochutnat pasterované mléko z automatu a další, nejen mléčné, regionální výrobky. Pro děti jízda vláčkem taženým historickým traktorem.