• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Dožínky Pelhřimov 2015

Ryze zemědělského zaměření bývají každým rokem dožínky v Pelhřimově. Ani letos tomu nebylo jinak. Vedle stánků největších zemědělských podniků na okrese – VOD Kámen, Agropodnik Košetice a ZD Velká Chyška se prezentovalo SOU a SPŠ Pelhřimov, či regionální potravina. 
Také doprovodný program je pasovaný na míru zemědělství. Vedle soutěže o nejlepší zavařenou okurku jste se mohli dozvědět mnoho zajímavostí o pivu, bramborách či rybách. Samozřejmostí byla ukázka zemědělské techniky a jízdy dvouspřežím. Nechyběla ani ukázka ze spíží a stodol našich babiček a dědečků. Mezi soutěžemi se našla i lesní pedagogika.
Zemědělství podpořil také naučný stánek Zemědělství žije!, ale dokonce i samotný předseda Zemědělského svazu ČR, který se svým vystoupením na téma letošní zemědělství vystoupil v úvodu společně s dalšími hosty předal starostovi Pelhřimova dožínkový věnec, ochutnal chléb a připil na letošní úrodu. 
Mezi dalšími hosty pak bylo partnerské město Dolní Kubín, které již tradičně přiváží svůj folklórní soubor Orava. Vystoupily také místní mažoretky, taneční klub či dechová kapela.