• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Zemědělství žije! na Techagru 2016

Veletrhy Brno ve spolupráci se Zemědělským svazem České republiky zvou základní školy na mezinárodní zemědělskou výstavu Techagro, Animal Vetex i Silva Reginu, která se koná ve dnech 3. až 7. dubna 2016.  

Zemědělský svaz ČR připravuje v rámci projektu Zemědělství žije! ve spolupráci s prodejci mechanizace a vystavovateli hospodářských zvířat pro základní školy komentované prohlídky techniky, ale i exkurzi mezi hospodářskými zvířaty.

Kromě toho se vámi vybraní zástupci z jednotlivých tříd mohou ve čtvrtek 7. dubna zúčastnit na stánku Zemědělství žije!, který naleznete v hale A, zemědělské olympiády. Zemědělská olympiáda bude upravena podle věku soutěžících a zahrne ji osm stanovišť s vědomostní i poznávací soutěží a to o zemědělství všeobecně, potravinách, rostlinné výrobě, mechanizaci, chovu prasat, ovcí a koz, dojného i masného skotu. Vítězové se mohou těšit na krásné dárky. Vyhlášení výsledků se uskuteční na předvadišti u hospodářských zvířat ve čtvrtek ve 12 hodin.

Zemědělství žije! se výstavy účastní s naučným stánkem a doprovodnými soutěžemi, které jsou určeny všem, kteří se chtějí vyzkoušet své znalosti na poli zemědělství, a to s tradiční naučnou stezku, poznávacími soutěžemi zahrnující fotografie zemědělské techniky, zvířata a plodiny včetně semen, ukázkou dojení na umělém vemeni.

Navíc ve čtvrtek 7. dubna bude pro školní skupiny vstup zdarma.

 

Těšíme se na Vás v hale A

 

Váš tým Zemědělství žije!

 

Přihlášky na exkurze a na zemědělskou olympiádu prosíme na e-mail: jelinkova@zscr.cz do 1. dubna 2016.