• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Vzdělání a řemeslo 2015

V termínu 21. až 23. října se koná tradiční veletrh Vzdělání a řemeslo na výstavišti v Českých Budějovicích. Na veletrhu se prezentují střední školy různých úrovní s ukázkou studijních oborů, soutěží apod.

Letos třetím opět pořádá Zemědělský svaz ČR na českobudějovickém výstavišti podzimní zemědělskou olympiádu a jízdu zručnosti pro studenty středních zemědělských škol. Letošní soutěže se uskuteční první den výstavy, tedy ve středu 21. října, v dopoledních hodinách.

Jedná se již o 4. ročník jízdy zručnosti a 3. ročník zemědělské olympiády. Soutěže jsou určeny pro žáky středních odborných škol. Podmínkou pro účastníky Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem je vlastnit řidičský průkaz T a zkušenosti s jízdou, neboť trasa není jednoduchá. Účastníci zemědělské olympiády musí být studenty 2. -4. ročníků. 

V rámci Jízdy zručnosti traktorem s vlekem se můžete těšit na zajímavou trasu, která vyžaduje jak rychlost, tak hlavně přesnost. Překážky, tak jako v minulosti, zapůjčí SOU Blatná. 

Na Zemědělské olympiádě absolvuje každý soutěžící deset disciplín. Zahájením bude písemný test s dvaceti otázkami rozdělenými do čtyř oborů – zemědělství všeobecné, rostlinná a živočišná výroba a mechanizace. Teprve poté přijdou na řadu poznávačky semen, plodin, krmiv, plemen a zemědělské techniky, ale také manuální disciplíny jako je naložení a převoz slámy na kolečku, složení anglické uzdečky či dojení z umělého vemene. Nebude chybět také odhad hmotnosti živého zvířete a rostlinné komodity. 

 

Přihlášky a podrobnější informace o soutěži naleznete v zde

Více informací o veletrhu se dozvíte na stránkách výstaviště http://www.vcb.cz/kalendar/109-vzdelani-a-remeslo