• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

výstava Na poli

14.1.2019

Zemědělský svaz České republiky v rámci projektu Zemědělství žije! zve na výstavu o rostlinné výrobě s názvem Na poli do zemědělské knihovny Antonína Švehly. Výstava s ukázkou plodin, semen, ale i péče o ně, bude k vidění od 17. ledna do 15. února.  Na výstavě se dozvíte, jaké plodiny se u nás pěstují a jaké mají zastoupení, k čemu je jejich produkce určena, co se z nich vyrábí, ale také jaká péče je o jejich pěstování zapotřebí. Výstava je určena pro laickou veřejnost, studenty, ale i děti. Pro studenty jsme navíc připravili poznávačku semen kulturních plodin, na níž si mohou otestovat své znalosti. Výstava je otevřena od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin, v pátek do 15. hodin na adrese Slezská 100/7, Praha 2 (kousek od Náměstí Míru), vstupné je zdarma.

„Ke každé plodině připravujeme krátkou informaci. Návštěvníci se dozvědí, jaké plodiny na českých polích zemědělci pěstují, jaký mají význam a také co se z nich vyrábí,“ přibližuje Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu. Mimo to se výstava zaměří také na práci na poli, na péči o plodiny a zájemci si budou moci otestovat své znalosti v poznávání semen plodin.

Ke vzdělávání v oblasti zemědělství, života na venkově a životního prostředí přispívá projekt Zemědělského svazu s názvem Zemědělství žije! Pro školy a veřejnost připravují vzdělávací aktivity, které atraktivní a hravou formou přibližují zemědělství. Výukové programy a materiály používají školy po celé republice.

Otestujte své znalosti semen plodin ještě dříve, než začne výstava. Na tomto odkazu naleznete interaktivní výukový materiál:  https://www.zemedelstvizije.cz/hra-plodiny