• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Vydařený den nejen s normandským skotem

Den otevřených dveří přivítal pozvané hosty i běžné návštěvníky v ZS Zalužany na Příbramsku. Velmi útulné a upravené prostředí s četnými záhonky pod okny stájí místní zemědělské společnosti připravilo pro všechny příchozí přívětivý den a to i navzdory nepříliš vlídnému počasí. Stánek s občerstvením, teplou klobásou, čajem či kávou neodmítl téměř nikdo.

Přesto se naprostá většina návštěvníků ihned u brány pídila po prohlídce farmy, na níž se chová holštýnské plemeno a méně známý normandský skot. Komentovaná exkurze zavítala nejen do stájí, ale i k boudám s telaty a do dojírny.

Farmou se při návštěvách okolních škol neslo nejen žhavé povykování dětí, ale také troubení traktorů, jejichž kabiny byly pro děti otevřené.

Naučným programem na stánku Zemědělského svazu Zemědělství žije! velmi ochotně provedli studenti ze Střední odborné školy z Březnice, kteří si dali záležet zejména u dojení umělého vemene. Každý, komu se podařilo alespoň kapánek odstříknout vodu z umělého struku tak odcházel s malým dárečkem. Stejně tak tomu bylo i u ostatních stanovišť.

Nezapomnělo se ani na učitele, kteří si odnášeli naučné brožury a odkazy na pracovní sešity na stránkách Zemědělství žije! Odměnou každému byl také Sedlčanský hermelín.