• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Techagro ve znamení poznávání

Bohatý naučný program pro děti, ale i dospělé připravil v rámci veletrhu Techagro projekt Zemědělského svaz ČR Zemědělství žije! Během pěti výstavních dnů stánek Zemědělství žije!, který sousedil s chovatelskými svazy a výstavou hospodářských zvířat Animal Vetex, navštívilo na čtyři tisíce dětí a dospělých. Neděle a všední dny v pozdních odpoledních hodinách patřily především rodinám s dětmi. Dopoledne, zejména pak čtvrtek, na kdy BVV připravilo pro školní skupiny vstup zdarma, pak patřilo právě základním školám, ale i školkám a středním odborným školám.

Zemědělský svaz pro ně nachystal nejen tradiční naučnou stezku, poznávací soutěže, ale také komentovanou prohlídku výstavy hospodářských zvířat. Provádění se ujali studenti SŠ Tišnov pod vedením mgr. Jitky Alexové. Ve spolupráci s prodejci zemědělské techniky (Strom Praha, Dagros, Kverneland Group Czech, Garnea) se uskutečnila také komentovaná prohlídka zemědělských strojů s možností podívat se do kabin vybraných strojů, kterou děti velmi uvítaly.

Společnostem Dagros, Krone, Agrall, BD Tech, Garnea, Agromex, Mikrop Čebín, Strom Praha, Selgen, Kverneland a 3P děkujeme za dárky pro děti do naučné soutěže.