• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Prim Chomutice, Dožínky v Pelhřimově a Den zemědělců...v Jihlavě za dveřmi

Prim Chomutice

Jubilejní dvacátá výstava holštýnského skotu memorialu ing. Jaroslava Hátle na Jičínsku se uskuteční na prostranství ve Třtěnicích pod taktovkou Agra Chomutice a Chovservisu a.s. Pátek 5. září od 9.30 přivítá nejen chovatele holštýnského skotu, ale také veřejnost a školy.

V předvadišti se pro letošní rok prvně utkají kromě prvotelek a starších krav také jalovice. Mimo jiné se můžete těšit na zpestření soutěžemi - přetahování podniků či v pití mléka. Vystoupí také mažoretky. K vidění budou i další zvířata - ovce, kozy a prasátka. Nebude chybět ani naučný stánek Zemědělství žije! s dalšími soutěžemi nejen pro děti.

 

Pelhřimovské dožínky slaví

Devátý ročník agrárního a potravinářského dne přivítá návštěvníky na Masarykově náměstí v Pelhřimově v sobotu 6. září od 13 hodin. A těšit se jistě máte na co.

Slavnosti odstartují příjezdem kočárů s koňmi, předáním dožínkového věnce městu a svěcením vlajky města Pelhřimov.

Následovně začne bohatý doprovodný a kulturní program. Náměstí ožije propojením zemědělství a potravinářství. Představí se zde totiž např. tradiční brambory z Vysočiny aneb neobyčejné obyčejné brambory, jak je neznáme, či se budete moci dozvědět vše o maku, ale i o pivu Poutník. Na pořadu dne je také program Ze stodol našich dědů a spíží našich babiček, ale také soutěž o nejlepší zavařené okurky či Jak jsem potkal ryby. Zájem bude bezesporu i o výstavu současné a historické zemědělské techniky. Také koně s povozy budou k dispozici nejen dětem. Své místo budou mít i pelhřimovští zahrádkáři.

Samozřejmostí na takovéto akci jsou i ochutnávky regionálních potravin. O lesní pedagogiku se postará Městská správa lesů Pelhřimov, o zemědělskou osvětu zase Zemědělský svaz ČR a ú.o. Pelhřimov a projekt Zemědělství žije!

Nebudou chybět ani ukázky dovedností studentů SPŠ a SOU Pelhřimov a soutěže pod vedením DDM Pelhřimov.

Na pódiu se vystřídá Vysočinka, cimbálová muzika Stupava Dolní Bojanovice, Taneční klub Pelhřimov, mažoretky z Pacova, Jihočeští trubači, Soubor lidových písní a tanců Trnávka.

 

Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina

Zemědělský svaz ČR, územní organizace Jihlava, Krajská rada Kraje Vysočina, Agrotom marketing, město
Jihlava a mnohé další organizace spolupořádají zemědělský den, který se uskuteční v Jihlavě na
Masarykově náměstí v sobotu 6. září od 10 hodin. Těšit se můžete na zemědělský doprovodný program,
trh řemesel, regionální potraviny a také legendární soutěž Králičí hop a spoustu další zábavy.