• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Přijeďte do Jesenice

Druhým členským podnikem ZS ČR, který otevře své brány veřejnosti, je akciová společnost AGRO Jesenice v Hodkovicích u Prahy. Ta přivítá širokou veřejnost v sobotu 8. června 2013. Přijďte Vy i Vaše děti strávit příjemné odpoledne mezi hospodářskými zvířaty a podívat se na to, co všechno obnáší obyčejný pracovní den na farmě.

Farmářský den nabídne atraktivní program, který návštěvníky blíže seznámí s chodem společnosti. Mezi bohatými doprovodnými aktivitami sahající i za hranice podniku nebudou chybět komentované prohlídky stájí chovu holštýnského skotu včetně dojírny. Nově se návštěvníci budou moci podívat do bioplynové stanice v Hodkovicích a nevšední zážitek jistě přinese i návštěva velké mrazírny zeleniny ve Vestci. Přímo v areálu sídla společnosti bude připraven zábavný doprovodný program a soutěže pro děti. Ti se mohou těšit na výstavu drobného zvířectva, prohlídku moderní i historické zemědělské mechanizace, poznávání semen polních plodin, soutěžní naučnou stezku nebo na ruční dojení na umělém vemeni. Příznivci domácích produktů budou moci ochutnat pasterované mléko z automatu, mléčné
a regionální výrobky. Pro nejmenší návštěvníky bude zajištěna jízda vláčkem taženým historickým traktorem a také skákací hrad.

Program bude opravdu zajímavý a bohatý. Agro Jesenice má určitě co ukázat, vždyť patří v tomto kraji mezi největší producenty mléka a po rekonstrukci všech objektů disponuje nejmodernějšími technologiemi,“ řekl František Jirota, ředitel územní organizace Zemědělského svazu Praha-západ.

Kontaktní informace naleznete na webových stránkách podniku http://www.agro-jesenice.cz/.