• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Pozvánka na národní výstavu hosp. zvířat

Zemědělský svaz ČR Vás srdečně zve na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky, která se uskuteční od čtvrtka 25. do neděle 28. června na brněnském výstavišti.

Stánek Zemědělského svazu ČR naleznete na volné ploše F mezi pavilony Z a P.

Při příležitosti zahájení ve čtvrtek 25. června od 10 hodin v hale P/VP bude také vyhlášena soutěž Zemědělského svazu ČR Top Zemědělského svazu za rok 2014 za přítomnosti ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky. Soutěž se koná již po čtrnácté a jejím smyslem je představit nejlepší členské zemědělské podniky podle výrobních oblastí ve třech kategoriích, z nichž se volí absolutní vítěz. Soutěž sponzoruje Kingspan a.s., Schaumann s.r.o. a Chovservis a.s.

Jak již bývá tradicí, výstav se účastní také projekt Zemědělského svazu Zemědělství žije! Ani letos nebude brněnská výstava výjimkou a nabídne školám i laické veřejnosti pestrý naučný program o zemědělství.

Kromě četných poznávaček včetně živých zemědělských plodin se návštěvníci mohou těšit na mnoho dalších soutěží. Jednou z nich je také možnost podojit si umělé vemeno. Součástí zemědělské osvěty bude i naučná stezka, která protne výstavu hospodářských zvířat osmi zastaveními u konkrétních odvětví zemědělské výroby.

Propojení Národní výstavy hospodářských zvířat s výstavou domácích mazlíčků Propet totiž představuje vzácnou možnost přiblížení tohoto nezbytného odvětví laické veřejnosti. Zemědělství žije! při této příležitosti také uspořádalo soutěž pro žáky základních škol. Jejich úkolem bylo namalovat obrázky na téma „Život hospodářského zvířete“ a napsat povídku „Jak jsem se setkal s hospodářským zvířetem“. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční v neděli 28. června od 13 hodin na pódiu na Westernovém ranči John Deere u pavilonu K.  

mapa výstaviště