• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Otevřené dveře v ZEA Rychnovsko, a.s.

Ve čtvrtek 15. května 2014 otevře své brány pro veřejnost akciová společnost ZEA Rychnovsko ve středisku Dlouhá Ves, okres Rychnov nad Kněžnou. Po celý den bude program pro návštěvníky nabitý a na své si přijdou nejen dospělí, ale hlavně rodiny s dětmi.

Čtvrteční dopoledne bude zaměřeno na pozvané školní třídy z okolních obcí, odpoledne bude patřit široké veřejnosti a také pozvaným obchodním partnerům a přátelům společnosti. Pro návštěvníky čeká komentovaná prohlídka robotizovaané stáje pro 270 kusů skotu, dojírna a nejmenší děti jistě zaujmou malá telátka a ovce. Prohlídku zabezpečí studenti zemědělské školy pod dohledem zaměstnanců. Návštěvníci se budou moci podívat také do bioplynové stanice.

Doprovodný program bude obsahovat naučný a osvětový stánek o zemědělství, kde si mohou zájemci osvěžit své zemědělské znalosti a dovednosti v soutěžích, poznávačkách a na naučné stezce.

Nebude chybět ani bohaté občerstvení.

Samozřejmostí je ukázka zemědělské techniky a také představení zařízení na výrobu briket z odpadů ze zemědělské výroby.

Hlavním partnerem akce je společnost Bednar FMT s.r.o., jehož výrobní závod sídlí jen několik metrů od střediska Dlouhá Ves. Výrobní závod bude zpřístupněn veřejnosti a bude zde představen výrobní program a ukázka práce jejich strojů ve spojitosti s traktory John Deere na předem vyhrazených pozemcích.