• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Osvěta se Zemědělstvím žije! na TECHAGRU 2014

Osvětový projekt Zemědělství žije! zavítá do Brna na vyhlášený zemědělský veletrh TECHAGRO, který se letos uskuteční od neděle 31. března do čtvrtka 3. dubna v prostorách brněnského výstaviště. Tento veletrh představuje kromě zemědělské a lesnické techniky také hospodářská zvířata a řadu dalších zajímavých expozic se zemědělskou či lesnickou tématikou.

Srdečně zveme všechny příznivce naučných aktivit nejen z řad dětí na stánek Zemědělství žije!, který naleznete po celou dobu trvání výstavy v předsálí u hospodářských zvířat v hale H.

Zpestřením naučných aktivit pro letošní rok je možnost hlasování v soutěži „Moderní české zemědělství očima dětí a studentů“o nejlepší obrázek namalovaný dětmi z prvního stupně základní školy. Na výběr bude desítka nejlepších obrázků, z nichž o vítězích rozhodnete právě vy! Z vyplněných hlasovacích lístků vybereme trojici šťastlivců, kteří obdrží dárek.

K vidění resp. k přečtení budou také vybrané práce studentů, kteří na stejné téma psali úvahu.

Čtvrtek 3. dubna bude vyhrazen pro zvané školy. Od 12.00 se uskuteční též vyhlášení výsledků soutěže, předání cen přítomným výhercům a losování anketních lístků.

Na všechny zde samozřejmě čeká řada naučných aktivit o zemědělství, rostlinné a živočišné výrobě, ale i o mechanizaci, bez níž se dnešní hospodaření neobejde. Můžete se zúčastnit poznávací soutěže v podobě určování druhů i plemen hospodářských zvířat a zemědělských strojů na kartičkách. Nejen děti si mohou vyzkoušet, jaké znají zemědělské plodiny na ukázce sušených exponátů. Na poznání i ukázku čeká i mnoho semen známých i méně tradičních zemědělských plodin, k nimž lze přiřadit fotografii živé rostliny a říci, proč se pěstují a co se z nich vyrábí.

Nedílnou součástí poznávací soutěže je i naučná stezka s osmi zastaveními. Na každém stanovišti se zájemci mohou dočíst o daném odvětví zemědělské výroby, prohlédnout několik obrázků a hlavně si podle obtížnosti zvolit otázku a snažit se na ní nalézt správnou odpověď.

Pro všechny skupiny bude připraveno poutavé povídání s obrázky „Cesty zemědělských produktů“ aneb, co vše musí zemědělci udělat, než se výrobky dostanou na naše stoly.

Na všechny děti, které přijdou vyzkoušet své znalosti či se dozvědět něco nového, čekají drobné dárečky.

 

Těšíme se na Vaši účast!                                                                                          

Tým Zemědělství žije!