• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Obrázková soutěž pro základní školy

19.1.2017

Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi připravil výtvarnou soutěž pro žáky základních škol

Zemědělský svaz ČR pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi v rámci Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat MZe ČR připravil pro žáky základních škol další ročník výtvarné soutěže se zemědělskou tématikou.

Letošní obrázková soutěž se týká tématu „Národní plemena skotu, prasat, ovcí a koz“ a jejím cílem je představit laické veřejnosti a zejména dětem národní plemena hospodářských zvířat. Jaká to jsou? Podívejte se na www.vuzv.cz.

Soutěž je určena pro první i druhý stupeň základní školy. O vítězích rozhodne internetové hlasování. Vítězné obrázky budou vystaveny na Národní výstavě hospodářských zvířat, která se uskuteční 11. až 14. května 2017 na brněnském výstavišti. Na výherce čekají rozmanité věcné ceny.

Obrázky můžete posílat do 24. března 2017 na adresu Zemědělského svazu ČR.

Informace naleznete na webu: www.zemedelstvizije.cz a www.vuzv.cz.

 

Pravidla soutěže:  

- Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci z prvního a druhého stupně základních škol v rámci výuky, či jako jednotlivci z domova.

- Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích a to:

 první stupeň ZŠ

 druhý stupeň ZŠ

- Žáci mají za úkol namalovat libovolnou technikou obrázek na čistý papír o velikosti A3 na téma: „Národní plemeno skotu, prasat, ovcí či koz“. Lze malovat obrázky více zvířat či pouze jediné.

- Pro informaci, jaká plemena jsou zařazena do Národního programu a jak vypadají, doporučujeme webovou stránku www.vuzv.cz.

- Z došlých obrázků vybereme po dvaceti nejzajímavějších, které umístíme na webové stránky projektu Zemědělství žije! (www.zemedelstvizije.cz), kde bude během dubna možné hlasovat pro tři nejlepší.  Hlasovací soutěž bude spuštěna v pondělí 3. dubna v 8.00 a ukončena v úterý 2. května v 8.00.

- O vítězích rozhodne počet hlasů na webové stránce.

-  Tři nejlepší obrázky z obou kategorií budou vystaveny na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně na výstavišti BVV v termínu od 11. do 14. 5. 2017.

-  Autoři tří nejlepších obrázků získají zajímavé ceny.

-  Všechny obrázky musí být opatřeny celým jménem a věkem autora, třídou, kompletní poštovní adresou domů či do školy a telefonickým či e-mailovým spojením na rodiče či učitele! V opačném případě budou muset být obrázky ze soutěže vyřazeny.

-  Obrázky zasílejte na adresu: Soňa Jelínková, Zemědělský svaz ČR, Hybernská 38, 110 00, Praha 1; a to nejpozději do 24. března 2017. Rozhodující je razítko pošty. Jako heslo uveďte: "SOUTĚŽ"

 

Vyhrazujeme si právo soutěž ukončit či přerušit. Na výhru není právní nárok.

Zemědělský svaz ČR a Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. si vyhrazují právo použít zaslané materiály k další propagaci ve spojení se jménem autora.

Kontakt pro další informace: Soňa Jelínková, mob: 604 818 093, e-mail: jelinkova@zscr.cz