• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Obrázková a literární soutěž pro děti

Zemědělský svaz ČR v rámci osvětového projektu Zemědělství žije! vyhlašuje obrázkovou a literární soutěž pro žáky základních a středních škol na téma „Moderní české zemědělství očima dětí a studentů“.

Soutěž dává prostor nové generaci, aby vyjádřila svoji představu o zemědělství a všem, co k němu patří. Zapojte se i vy svými nápady do zajímavé soutěže! Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti a studenti jak pod vedením učitele v rámci výuky, tak i jako jednotlivci z domova. 

Soutěž se uskuteční ve třech kategoriích.

Pro žáky z prvního stupně základních škol je připravena soutěž v kreslení obrázků na téma, jak si představují české zemědělství. Obrázky o formátu A4 až A3 mohou být vyrobeny jakoukoliv výtvarnou technikou.

Druhou kategorii představují žáci z druhého stupně základních škol, ve třetí kategorii mohou soutěžit také studenti středních škol a odborných učilišť. Ve druhé a třetí kategorii se jedná o soutěž literární, v níž bude úkolem napsat dvoustránkovou úvahu o tom, jak si představují moderní české zemědělství.

Soutěžit mohou všichni až do 28. února 2014, kdy je poslední termín pro zasílání obrázků a textů. Obrázky i texty je možné posílat poštou na adresu: Soňa Jelínková, Zemědělský svaz ČR, Hybernská 38, 110 01 Praha 1. Texty lze posílat také e-mailem na adresu: jelinkova@zemedelstvizije.cz

Vybraná díla (kreslená i literární) budou vystavena a ohodnocena v rámci veletrhu Techagro, který se bude konat od 30. 3. do 3. 4. v Brně. 

Souhrnné informace o soutěži naleznete zde.

Těšíme se na vaše výtvory a na případné setkání v Brně!

Tým Zemědělství žije!