• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Náš chov a holštýnský šampionát zvou do Lysé nad Labem

Holštýnský šampionát a výstava Náš chov se pro letošní rok propojí ve dnech 9. až 11. října. A ani zde nebude chybět naučný stánek se Zemědělstvím žije! Tentokrát i s umělou krávou, kterou si budou moci návštěvníci podojit. Zapůjčil nám ji Karel Horák, předseda Svazu chovatelů holštýnského skotu. Nejen děti se budou moci formou poznávacích soutěží seznámit s celým zemědělským sektorem, včetně chovu dojného skotu s ukázkou modelu stáje a soutěží přiřaď potravinu či výrobek k prvotní surovině, plodině či zvířeti. Soutěž doplní i tematická naučná stezka.

"Propojení chovatelské soutěže s tradiční výstavou pro veřejnost slibuje širokou účast jak odborné chovatelské, tak i laické veřejnosti včetně dětí a škol. Vidíme zde proto velkou šanci, jak propagovat naši práci a zemědělství jako celek a to i ve spojitosti s odkazem na produkci tuzemských potravin. Proto jsme přizvali k účasti také některé zpracovatele, kteří budou prodávat mléčné i masné výrobky. Návštěvníci budou také svědky úpravy holštýnského telecího masa v několika kulinářských variantách," míní ing. Aleš Bychl, tajemník Svazu chovatelů holštýnského skotu.

"Pro zvané studenty středních zemědělských škol bude vyhrazen čtvrtek 9. října od 11,00 hodin, kdy proběhne na předvadišti ukázka přípravy a vodění holštýnské krávy s vysvětlením systému hodnocení exteriéru. Ukázku doplnění informace o chovu a šlechtění holštýnského skotu v ČR, ale i v zahraničí. Některé informace budou určeny i laické veřejnosti, jejíž účast jistě nebude zanedbatelná."