• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Národní výstava českého strakatého skotu Radešínská Svratka

Dvanáctý ročník národní výstavy českého strakatého skotu v srdci Vysočiny v Radešínské Svratce zve po roční přestávce k návštěvě nejen odbornou, ale i všechny příznivce zemědělství. Pro letošní rok se brány národního šampionátu otevřou v 9.00 ve čtvrtek 11. září.

O 45 minut později se v ringu sešikují jalovice, prvotelky i starší krávy, aby z nich zahraniční bonitéři Dr. Johan Kluyts (JAR)  a Dipl.-Ing. Peter Stückler (Rakousko) vybrali dílčí vítězky i letošní šampionku výstavy.

A aby to nebylo návštěvníkům líto, i oni budou moci vybrat svoji vítězku a to volbou miss sympatie. Další soutěží pro návštěvníky bude i odhad hmotnosti zvířat.

Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce patří mezi největší open air akce svého druhu v České republice a těší se přízni více než 6000 návštěvníků nejen z naší vlasti.

Již proto na všechny čeká bohatý doprovodný program s přehlídkou zemědělské techniky a soutěží V. Manitou CUP o pohár Moreau Agri, ochutnávkami hovězího masa z českého strakatého skotu a mléčných výrobků, či prohlídka několika plemen ovcí, koz či prasat a několika kategorií českého strakatého skotu. Na výstavě se prezentuje mnoho firem se zemědělstvím a zejména chovatelstvím úzce spjatých.

Odpolední program doplní koncert skupiny ABBA STARS revival band.

Pro děti, aby nepřišly zkrátka, se chystá ve spolupráci se Zemědělským svazem České republiky naučná stezka „Zemědělství žije!“ s osmi zastaveními. Každé stanoviště přichystá dětem, ale i dospělým nejen naučné informace s otázkami, ale i praktické dovednosti. Nebude proto chybět jízda na šlapacích traktůrcích zapůjčených od společnosti Moreau Agri, jízda zručnosti s kolečkem naplněným senem, hledání semínek aneb hra na popelku, výroba tiskátek z brambor, lepení vlny na obrázek ovečky, či zkouška dojení umělého vemene a mnoho dalších dovedností. Na všechny děti na konci stezky budou čekat drobné dárečky.

Program výstavy pod širým nebem bude bohatý. Přijďte se podívat. Jistě si vyberete.