• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

Farmářský den v Jesenici u Prahy

Již třetím rokem se v areálu v Hodkovicích akciové společnosti Agro Jesenice konal farmářský den. Nejen díky slunečnímu dni se zde sešlo na 1500 návštěvníků, aby nahlédli do zákulisí zemědělské výroby.

Menší návštěvníci hned v předsálí celého areálu nastoupili do dětského vláčku a provezli celým podnikem. Na starší návštěvníky čekala výstava z historie zemědělské výroby společnosti Agro Jesenice u Prahy, ale i popis současné činnosti. Prohlídky s průvodcem obohatili vědomosti nejen s ohledem na chov skotu, ale i provozu bioplynové stanice. Návštěvníci se podívali do stájí, v nichž se chová 1100 krav holštýnského skotu, do dojírny a přilehlého teletníku s boudami pro nejmenší telata.

Kdo měl zájem o stroje, ve dvoře se prezentovala současná i historická zemědělská technika. Mnoho zájemců využilo možnosti sednout za volant několika z nich, ačkoliv jen bez jízdy.

Pro mlsné jazýčky nechyběly ochutnávky mléka a mléčných výrobků, ale i výrobků z mražené zeleniny z vlastní výroby. Agro Jesenice se totiž, jako jeden z mála podniků, věnuje pěstování zeleniny, a to i v návaznosti se zpracovatelským provozem.  

Součástí farmářského dne byla i ukázka drobného zvířectva, kterou zorganizovala ZO-ČSCH Vestec.

Zábavný doprovodný program doplnil i Zemědělský svaz ČR s vzdělávacím stánkem, poznávací soutěží a naučnou stezkou.