• Facebook - Zemědělství žije

Poznávejte s námi zemědělství

DOD Agra Řisuty

Ani tropická vedra neodradila od návštěvy dne otevřených dveří na farmě Ledce společnosti Agra Řisuty, který proběhl 11. června.

Na polním dni, který představil polní pokusy s pšenicí ve spolupráci se společností OSEV jih s.r.o. a dni otevřených dveřích se sešlo na 700 návštěvníků včetně téměř dvoustovky dětí, které se přišli se svými učiteli či rodiči podívat na moderní české zemědělství, a také na bohatý doprovodný program, který se uskutečnil pod hlavičkou projektu Zemědělství žije!

Na děti kromě tradičního naučného stánku s poznávací soutěží a naučnou stezkou čekaly i tři další zábavné soutěže. Děti mohly v seně hledat pětici různých semínek, házet bramborou do kýble a na kolečko naložit a vozit v dané trase kupku slámy. Za soutěže si odnesly drobné dárečky. Hned u vstupu všechny děti obdržely balíček štěstí.

Nejeden kluk či děvče si vlezlo do kabinky kolového či pásového traktoru z vlastního vozového parku Agra Řisuty. Na přehlídce mechanizace nechyběli ani další stroje, včetně podrýváku, pluhu, secího stroje, postřikovače a dalších pod několika různými značkami. Velkým zpestřením byla i dvojice nezemědělských vozů – popelářské a hasičské auto. Obzvláště dobrovolní hasiči z Nového Strašecí sklidili velký úspěch v parném dni, neboť kropili každého, kdo měl zájem se příjemně zchladit.

Zdarma dostali návštěvníci také párek v rohlíku a malinovku. Starší nepohrdli pečeným prasátkem a pivem.